Nemokamų užsiėmimų metu čiuožiama Valso žingsniu

Nemokamų užsiėmimų metu čiuožiama Valso žingsniu

Ką veikti penktadienio vakarą? Beveik 30 smagiai nusiteikusių žmonių grupelė į šį klausimą atsakys vienbalsiai – sportuoti, žinoma! Ir dar kaip – pačiūžomis raižant ledą. Mokyklos sporto bazės ledo arenos foje šurmuliuoja po nemokamo čiuožimo užsiėmimo ant ledo. „Ar dalyvausi varžybose? Aš jau beveik padarau suktuką! O man šiandien pavyko „šautuvėlis“!“ – įspūdžiais dalinasi grupelė paauglių. Tai Kauno žiemos sporto mokyklos „Baltų ainiai“ vykdomo projekto „Ant ledo čiuožk – sveiką ateitį paruošk!“ dalyviai. Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.

Projekto metu vykdomi nemokami čiuožimo užsiėmimai ant ledo ir varžybos įvairaus amžiaus žmonėms. Dalyviai pirmiausiai mokomi išlaikyti pusiausvyrą ir taisyklingą pėdų, kelių, nugaros, pečių bei rankų padėtį stovint ir slystant ledu. Tada mokinamasi teisingai atsispirti, sustoti, apsisukti ir netgi saugiai kristi.

Labai greitai visa tai įsisavino 25-erių Lukas. Niekada anksčiau nesimokęs čiuožti vaikinas užsiėmimus pradėjo lankyti tik vasario pradžioje. Kaip ir visi, pirmuosius žingsnius žengė mokydamasis eiti ledu keliant kojas, tačiau labai greitai susidraugavęs su ledu pradėjo slysti pačiūžų briaunomis, kryžiuoti kojas, čiuožti atbulomis. „Labai kruopštus vaikinas, dėmesingai klauso, stengiasi, todėl ir rezultatas greitas“ – sako „Baltų ainiai“ trenerė Loreta Vitkauskienė, treniruojanti projekto dalyvius. Lukas per nepilną mėnesį išmoko ne tik čiuožti, bet ir dailiojo čiuožimo elementų. „Šiandien padariau Valso žingsnį“ – kukliai pasidžiaugė Lukas. Taip vadinamas posūkis, kuris atliekamas čiuožiant viena koja pirmyn ant išorinės pačiūžos briaunos, apsisukama 180 laipsnių kampu ir tęsiama čiuožti atbulomis ant tos pačios kojos vidinės pačiūžos briaunos.

Lukas demonstruoja Valso žingsnį (nuotrauka iš video medžiagos)

„Visi po truputį bando čiuožimo elementus. Mokomės net ir suktukus, yra kam pavyksta ir ant vienos kojos porą apsisukimų padaryti. Jau dabar matosi rezultatas ir manau, kad varžyboms ruošiamasi sklandžiai“ – sako „Baltų ainiai“ trenerė Diana Rybalko-Zapolskė, taip pat treniruojanti projekto dalyvius, ir pastebi, kad daugumai didžiausias iššūkis yra ne išmokti atlikti čiuožimo elementus, bet pasirodyti varžybų metu. „Jie tiek daug išmoksta ir šių varžybų metu mes tik norime pasidžiaugti jų pasiekimais“ – priduria trenerė.

Čiuožimo elementų varžybos projekto dalyviams vyks kovo 28 d.