Kauno miesto vėliava plevėsavo Alpėse

Kauno miesto vėliava plevėsavo Alpėse

Lapkričio 2-ąją iš Grenoblio miesto (Prancūzija) grįžo kauniečių delegacija – mokyklos U-13 ledo ritulininkai ir treneriai Lukas Jakšys bei Linas Paražinskas. Penkias dienas sportininkai tapo jaunaisiais Kauno miesto ambasadoriais šiame nuostabių vaizdų nestokojančiame mieste Alpių kalnų papėdėje. Išvyka buvo Kauno miesto savivaldybės inicijuoto Kauno miesto moksleivių tarptautinių mainų skatinimo projekto „Jaunieji Kauno ambasadoriai“ dalis. Kauno miesto savivaldybė finansavo sportininkų ir trenerių kelionės išlaidas.

Grenoblio mieste ledo ritulininkai stebėjo vietos komandos „Brûleurs de Loups“, Prancūzijos ledo ritulio Magnus lygos čempionų, treniruočių procesą bei patys dalyvavo treniruotėse ant ledo ir salėje, bėgiojo krosus, sužaidė draugiškas rungtynes. Vietos komandos treneriai mokė jaunuosius ambasadorius ritulio valdymo pratimų bei čiuožimo elementų ant ledo ir bendrojo fizinio pasiruošimo pratimų puikiai įrengtoje sporto salėje, esančioje ledo arenos komplekse. Bendroje prancūzų ir lietuvių treniruotėje netrūko sunkaus darbo ir gerų emocijų. Vaikai dirbo mišriose grupėse, kuriose abiejų šalių atstovai kreipėsi vienas į kitą savomis kalbomis. Kaskart uždavus klausimą lietuviškai savo gupelės draugui prancūzui pasigirsdavo atsakymas prancūzų kalba, o tada nuaidėdavo abiejų juokas.

 

„Prancūzų komandos vaikai čiuožia labai techniškai“ – pastebėjo treneris L.Paražinskas. Tačiau mokyklos sportininkai draugiškose rungtynėse pademonstravo didelį susikaupimą ir nenusileido priešininkams. Po mačo švieslentėje degė rezultatas 2:2, skelbiantis lygiasias.

Abiejų komandų sportininkai lazdų nepaleido ir sporto salėje, kur taip pat sužaidė mačą su specialiomis lazdomis ir kamuoliuku.

 

Kauno ambasadoriai grožėjosi Grenoblio senamiesčio architektūra, aplankė istorinį karinį fortą – Bastiliją ir kėlėsi į kalnus. Atsisveikindami ir dėkodami už svetingą priėmimą vaikai įteikė vietos komandai suvenyrus su Kauno ir Lietuvos simbolika.

 

Kauno žiemos sporto mokyklos “Baltų ainiai” administracija džiaugiasi, kad šio tarptautinių mainų skatinimo projekto suteiktomis galimybėmis mokyklos sportininkai ir treneriai galėjo pasinaudoti jau antrąjį sezoną.