Kauno mieste partneryje – Rygoje – plevėsavo Kauno vėliava

Kauno žiemos sporto mokyklos „Baltų ainiai“ dailiojo čiuožimo sportininkai savaitgalį kupini emocijų grįžo iš 5-ias dienas trukusių tarptautinių dailiojo čiuožimo varžybų „Volvo Open Cup 34th“ Rygoje, Latvijoje. Šios varžybos buvo ypatingos mokyklos sportininkams, kurie tapo jaunaisiais Kauno miesto ambasadoriais ir siekė ne tik geriausių asmeninių rezultatų, tačiau ir garbingai atstovauti Kauno miestą, kurio vėliava lydėjo sportininkus varžybų metu.

Dar praėjusį pavasarį Kauno miesto savivaldybė inicijavo Kauno miesto moksleivių tarptautinių mainų skatinimo projektą „Jaunieji Kauno ambasadoriai“. Šiuo projektu siekiama skatinti bendradarbiavimą švietimo ir sporto srityje tarp Kauno ir jo miestų partnerių bei suteikti kuo didesnes galimybes jauniesiems sportininkams kelti meistriškumo lygį. Kauno miesto savivaldybė finansavo sportininkų kelionės ir apgyvendinimo išlaidas.

Net 5-ias dienas trukusiose „Volvo Open Cup 34th“ varžybose dalyvavo virš 400 sportininkų iš daugiau nei 30 pasaulio šalių. Mokyklos sportininkai – jaunieji Kauno miesto ambasadoriai – garbingai atstovavo Kauno miestą bei šalį. Buvo iškovotos 6 prizinės vietos įvairaus amžiaus mergaičių ir berniukų grupėse. Auksą jaunių mergaičių amžiaus grupėje (Springs) iškovojo dvylikametė Gustė Lapačinskaitė (tren. D.Rybalko-Zapolskė), o jaunučių berniukų amžiaus grupėje (Cubs B) – devynmetis Dominykas Chramčenko (tren. E.Kliučakienė). Sidabras atiteko dešimtmečiams Nojui Majauskui (tren. E.Kliučakienė), dalyvavusiam jaunučių berniukų amžiaus grupėje (Cubs A), ir Urtei Marijai Budrytei (tren. D.Rybalko-Zapolskė), dalyvavusiai jaunučių mergaičių amžiaus grupėje. Bronza džiaugėsi trylikametė Elzė Mackevičiūtė (tren. I.Paulaitienė), dalyvavusi jaunių mergaičių amžiaus grupėje (Basic Novice B), ir devynmetė Marija Grinkevičiūtė (tren. E.Kliučakienė), jaunučių mergaičių amžiaus grupėje (Cubs B) aplenkusi net 26 varžoves iš 7 šalių.

Gerai pasirodė ir kiti jaunieji Kauno miesto ambasadoriai, kurių dauguma savo amžiaus grupėse aplenkė daugiau nei 50% stiprių varžovų bei gerino savo asmeninius rezultatus.

Varžybose taip pat dalyvavo vyresni mokyklos sportininkai. Merginų jaunimo varžybose visus įmanomus asmeninius rekordus pagerino Paulina Ramanauskaitė, aplenkusi 23 varžoves iš 10 pasaulio šalių ir užėmusi 6-ąją vietą. Mokyklos šokių ant ledo pora Guostė Damulevičiūtė ir Deividas Kizala, dalyvavę suaugusiųjų amžiaus kategorijoje, taip pat pagerino savo asmeninius rezultatus laisvojoje programoje ir bendroje įskaitoje. Gausioje jaunių merginų amžiaus kategorijoje, kurioje dalyvavo net 34 sportininkės, bronzą iškovojo Selina Kaneda, kurios pasirodymas sulaukė daug gražių žodžių iš vyriausios varžybų teisėjos bei specialistų.

Kauno žiemos sporto mokyklos “Baltų ainiai” administracija džiaugiasi šio tarptautinių mainų skatinimo projekto suteiktomis galimybėmis, kadangi dalyvavimas aukšto rango tarptautinėse varžybose yra labai svarbus siekiant sportininkų tobulėjimo, o varžybų skaičius sezono metu lemia sportininko psichologinį pasirengimą ir pasirodymų kokybės stabilumą.