Kodėl čiuožimo entuziastų toks stiprus organizmas?

Kodėl čiuožimo entuziastų toks stiprus organizmas?

Ar gali būti kas geriau nei smagiai leisti laiką kartu mankštinant net ir smulkiausius kūno raumenis? Čiuožimas yra būtent tokia veikla, kur vien jau pusiausvyros išlaikymas stovint ant ledo apsiavus pačiūžas lavina giliuosius raumenis, kurie stabilizuoja žmogaus kūną ir apsaugo sąnarius, raiščius ir nervus. Net ir kasdien lankantis sporto klube, daugeliu atvejų gilieji raumenys nėra lavinami, ko pasekoje dirbant ar besimokant prie kompiuterio gali prasidėti apatinės nugaros dalies skausmai.

Čiuožiant ledu stimuliuojami didesni kojų raumenys ir sėdmenys, „pajungiami“ darbui klubai, keliai ir kulkšnys. Siekiant išlaikyti pusiausvyrą nemažai darbo tenka ir viršutinei kūno dalei – nugarai, mentims, pečiams, rankoms. Galima būtų toliau vardinti daugybę raumenų grupių, kurios dirba čiuožiant pačiūžomis, tačiau neverta išsigąsti didelio krūvio, kadangi slysdami ledu jaučiame tik greičio malonumą ir azartą išmokus čiuožti ant vienos kojos, apsisukti, pritūpti, staigiai sustoti ar atlikti bet kurį kitą čiuožimo elementą, kurių yra daugybė.

Būtina paminėti, kad intensyviau čiuožiant treniruojami ir kvėpavimo organai, didėja gyvybinis plaučių tūris. Jeigu laisvalaikis žiemą leidžiamas su pačiūžomis gryname ore, tuomet suaktyvėja organizmo termoreguliaciniai procesai. Kitaip tariant, vyksta grūdinimosi procesas ir žmogus tampa atsparesnis persišaldymams.

Reguliari aktyvi veikla tampa vis aktualesnė ir skatinama valstybiniu mastu, kadangi dėl urbanizacijos ir pasikeitusio gyvenimo tempo fizinio aktyvumo lygis visose amžiaus grupėse ženkliai mažėja. Moksliniais tyrimais ne kartą įrodyta, kad vaikų ir suaugusiųjų antsvorį bei nutukimą lemia ne tik genetiniai, fiziniai ar aplinkos veiksniai, tačiau didžiąja dalimi tam įtakos turi didelio kaloringumo maisto vartojimas ir mažas fizinis aktyvumas, kuris yra ypač svarbus bet kokio amžiaus žmonių fizinei, socialinei ir psichinei sveikatai stiprinti.

Kauno žiemos sporto mokyklos „Baltų ainiai“ administracija vykdydama projektą, bendrai finansuojamą Sporto rėmimo fondo lėšomis, džiaugiasi galėdama suteikti galimybę vaikams, jaunimui ir suaugusiems nemokamai lankyti čiuožimo užsiėmimus ant ledo. Kviečiami visi, norintys išmokti taisyklingai čiuožti pačiūžomis, „susidraugauti“ su ledu ir netgi atlikti kelis „triukus“! Projektą administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.

Išsamesnę informaciją apie nemokamus čiuožimo užsiėmimus ant ledo rasite čia: https://www.ledoarena.lt/nemokami-uzsiemimai/